Środki ochrony roślin . nasiona warzyw . nawozy i wiele innych - F.H.U. AGROKAS Jan Kasprzak


Idź do treści

Menu główne:


Rovral Aquaflo 500 SC

ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN > FUNGICYDY

Zastosowanie:
Środek grzybobójczy o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego w ochronie kapusty głowiastej przed czernią krzyżowych.
Zawartość substancji aktywnej:
iprodion — 500 g/l
Dawki:
kapusta głowiasta (biała i czerwona), przeznaczona do długotrwałego przechowywania: 0,7-1,0 l/ha — czerń krzyżowych
Termin stosowania:
Wykonać 2-3 zabiegi co 7-10 dni pod koniec okresu wegetacji kapusty. Ostatni zabieg wykonać na 14 dni przed zbiorem kapusty. Zalecana ilość wody: 700 l/ha

Grzyb Botrytis cinerea, sprawca szarej pleśni jest przyczyną znacznych strat na plantacjach maliny, głównie z powodu zamierania pędów i gnicia owoców. Porażeniu ulegają wszystkie organy nadziemne. W warunkach wysokiej wilgotności dochodzi do masowych infekcji kwiatów, które brunatnieją i zamierają. Na chorych owocach pojawiają się gnilne plamy pokrywające się charakterystycznym, szarym, puszystym nalotem grzybni i zarodników konidialnych.

Zamieranie pędów malin powodowane jest przez szereg czynników sprawczych, do najważniejszych z nich zaliczamy: Didymella applanata, Leptosphaeria coniothyrium.

Grzyb D. applanata poraża przede wszystkim pędy, ale także liście i łuski okrywające pąki. Grzyb L. coniothyrium występuje w mniejszym nasileniu i zakaża pędy maliny tylko poprzez wszelkiego rodzaju zranienia kory, powodując powstawanie brązowo-czarnych plam.

Do ochrony przed obydwoma chorobami należy użyć preparatu Rovral® Aquaflo w dawce 1,5-2 l/ha. Środek stosować nie częściej niż dwa razy w sezonie.

Zabiegi należy rozpocząć od początku kwitnienia i wykonywać je w odstępach co 10 dni z zachowaniem okresu karencji. Przy dużym zagrożeniu chorobowym konieczne są także 1-2 zabiegi po zbiorze owoców.
Strona główna | ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN | NASIONA WARZYW | O FIRMIE | KONTAKT | Mapa witryny


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego